Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, może być interesującym wyzwaniem. Młody przedsiębiorca musi dopełnić wielu formalności, pilnować regularności przelewów i dbać o płynność finansową. Wszystko to jest możliwe jeśli mamy dobry plan działania i organizacji.

Wniosek CEIDG

Zakładanie firmy jest początkiem samodzielnej pracy. Trzeba zarejestrować działalność w CEIDG, pozwoli nam to legalnie pracować. Musimy wybrać odpowiednie kody PKD, które określają naszą działalność. Jeśli z czasem będziemy ja rozszerzać, w CEIDG, uzupełniamy ją kolejnymi kodami.

Istotnym wyborem jest forma opodatkowania. Ryczałt lub karta podatkowa, co prawda nie wymagają prowadzenia skomplikowanej księgowości, nie zawsze są jednak korzystne z finansowego punktu widzenia. Bardzo dobrze jest wybrać biuro księgowe, które będzie służyło nam wsparciem. Osoba znająca bowiem przepisy prawa podatkowego, dokonuje szybko księgowania i robi to w uporządkowany, czytelny sposób. Jest również odpowiedzilana przed Urzędem Skarbowym za prawidłowe rozliczenia.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów